Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Jan Vincent Rostowski chce pomóc cofnąć Brexit

0

Były polski minister finansów Jan Vincent Rostowski kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy partii Change UK.

Partia Change UK powstała po reformacji ugrupowania działającego pod nazwą The Independent Group. Główną siłą nowej partii są zbuntowani posłowie Laburzystów i Konserwatystów opowiadający się za ponownym referendum oraz utrzymaniem dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

W sumie z list partii Change UK zostało wystawionych 70 kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Wybory zaplanowano na czwartek 23 maja 2019. W przypadku wcześniejszego przyjęcia „umowy rozwodowej” przez brytyjski parlament wybory mogą być anulowane. Każdy obywatel UE ma prawo do oddania swojego głosu w majowych wyborach po ówczesnym zarejestrowaniu się na stronie gov.uk oraz wypełnieniu formularza yourvotematters.co.uk który musi być wysłany do lokalnej komisji wyborczej do dnia 7 maja.


Rostowski posiada podwójne obywatelstwo co pozwala mu kandydować z listy brytyjskiej. Na oficjalnym Twitterze byłego ministra finansów możemy przeczytać, że jego głównym celem jest reprezentowanie w Brukseli interesów wszystkich obywateli UE zamieszkujących Zjednoczone Królestwo oraz poparcie kampanii People’s Vote wspierającej organizację drugiego referendum.

zobacz również:
Komentarze
Loading...