Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Posiadasz iPhona? – settled status nie dla ciebie!

0

Już wkrótce brytyjski rząd udostępni dla wszystkich imigrantów z UE aplikację na smartfony umożliwiającą uzyskanie statusu osoby osiedlonej [settled status].

Jest jedno ale! Jak podaj BBC aplikacja będzie przeznaczona tylko dla użytkowników smartfonów z systemem Android. Osoby posiadające iPhona będą musiały poczekać na rozwiązanie pewnego problemu technicznego uniemożliwiającego skanowanie chipu z paszportu. Obecnie trwają w tej sprawie rozmowy pomiędzy przedstawicielami firmy Apple a brytyjskim rządem.

Aplikacja ma być intuicyjna i prosta w użyciu. Po instalacji i odpowiedzi na trzy proste pytania zostaniemy poproszeni o zrobienie sobie selfie. Przesłane zdjęcie będzie sprawdzone w bazie danych Home Office. Na końcu składania wniosku zostaniemy poproszeni o zeskanowanie chipu z paszportu w celu weryfikacji tożsamości.

Po przyznaniu statusu osoby osiedlonej zostanie nam nadany specjalny numer, który może być w przyszłości potrzebny do legalnego zatrudnienia, korzystania z opieki medycznej, wynajęcia mieszkania czy innych czynności wymagających potwierdzenie statusu imigracyjnego.

zobacz również:
Komentarze
Loading...