Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

45 strażaków walczyło z pożarem stodoły w Barton

0

Dziewięć zastępów straży pożarnej brało dziś udział w gaszeniu pożaru stodoły przy Burton Road w miejscowości Barton-under-Needwood.

Pożar wybuchł przed godziną 9 rano. Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że przyczyną pożaru było pobliskie ognisko. Unoszący się w powietrzu żar został rozdmuchany przez wiatr na budynek. Nikt nie został ranny w zdarzeniu.

Strażacy apelują do mieszkańców aby nie rozpalili ognisk w pobliżu budynków gdyż bardzo szybko mogą wyrwać się spod kontroli i stworzyć zagrożenie pożarowe.

Gary Fox – Staffordshire Fire and Rescue Service, powiedział:

Budynek był używany do przechowywania materiałów budowlanych i znajdował się w bardzo bliskiej odległości od zamieszkałego domu oraz innych budynków gospodarczych, które niedawno przebudowano na mieszkania. Mimo że lokale były puste, istniało realne ryzyko rozprzestrzenienia się ognia na wszystkie pobliskie budynki, co mogło mieć niszczycielskie skutki.

Namawiamy ludzi, aby nie palili śmieci i nie rozpalali ognisk, ponieważ istnieje ogromne ryzyko, że płomienie wymkną się spod kontroli jak w tym przypadku.

Rozumiemy, że Covid-19 ma ogromny wpływ na codzienne życie ludzi i chociaż wspaniale jest, że zostają oni w domu, aby pomóc ratować życie, wybór rozpalenia ogniska może również zagrozić życiu.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy z: Tutbury, Cheadle, Barton-under-Needwood, Uttoxeter, Lichfield, Stone, Chase Terrace oraz 2 z Burton-on-Trent.

zobacz również:
Komentarze
Loading...