Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Kiedy rząd Wielkiej Brytanii zamknie szkoły?

0

Czy Rząd Wielkiej Brytanii igra ze zdrowiem i życiem swoich obywateli? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób na świecie.

Jak poinformował Borish Johnoson Wielka Brytania nie planuje wprowadzić obecnie obostrzeń polegających na zamykaniu szkół, sklepów, pubów czy nakazowi samoizolacji. Według brytyjskich ekspertów zamknięcie szkół może narazić UK na braki kadrowe w NHS oraz być zabójcze dla osób starszych, które będą musiał opiekować się swoimi wnukami.

Wczoraj pod wpływem nacisku opinii publicznej Londyn częściowo uległ i zobowiązał się do codziennych briefingów odnośnie koronawirusa i informowania społeczeństwa o obecnej sytuacji. W tym tygodniu m.in. planowane jest wprowadzenie zakazu organizacji imprez masowych z ilością osób powyżej 500. W najbliższych tygodniach prawdopodobnie osoby powyżej 70 lat będą poddane obowiązkowej domowej kwarantannie na okres 4 miesięcy.

Co się stanie jeśli nie poślę dziecka do szkoły?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoło może powiadomić Council oraz opiekę społeczną o unikaniu obowiązku szkolnego. Na rodzica może być nałożona również kara pieniężna. Każda sytuacja jest jednak rozpatrywana indywidualnie. Część szkół w Burton wysłała do rodziców list w którym informuje, że jeśli dziecko ma kaszel lub podwyższoną temperaturę powinno pozostać w domu przez 7 dni. Nieobecność taka w obecnej sytuacji będzie usprawiedliwiona.

Na stronach Parlamentu w bardzo szybkim tempie rośnie liczba podpisów pod petycją w sprawie nie wyciągania konsekwencji prawnych wobec rodziców, którzy nie poślą dzieci do szkół ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Zachęcamy wszystkich odpowiedzialnych rodziców do podpisania tej elektronicznej petycji.

Na chwilę obecną jest 63.081 podpisów. Po uzyskaniu 10.000 Rząd UK musi udzielić pisemnej odpowiedzi, po przekroczeniu 100.000 podpisów petycja musi być poddana pod obrady w parlamencie.

Prosimy o Twój podpis, link poniżej

 

zobacz również:
Komentarze
Loading...