Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Polska zamyka granice – ważny komunikat

0

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego Rząd RP przywraca kontrole na wszystkich granicach lądowych oraz zawiesza wszystkie międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe.

Ograniczenie ma potrwać przez 10 dni z możliwością przedłużenia na 20 dni, a następnie o kolejny miesiąc.

MSZ odradza wszelkich podróży zagranicznych w najbliższym czasie, jeśli musisz udać się do Polski zalecamy kontakt z infolinią MSZ +48 22 523 8880 – uzyskasz tutaj aktualne informacje na temat możliwości przekroczenia granicy Polski.

Treść oficjalnego komunikatu ze strony rządowej:

Od niedzieli 15 marca zamykamy na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszamy międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe.

Jeżeli podróżujesz w ramach zorganizowanej wycieczki, skontaktuj się z organizatorem – powinien pomóc w powrocie do kraju.

Jeżeli podróżujesz na własną rękę, postępuj zgodnie z procedurami linii lotniczej. Ustal z nią możliwość zmiany biletu na lot do innego państwa UE, z którego będziesz mógł dostać się do Polski drogą lądową. Na tę chwilę jedyną możliwością jest wjazd z terenu Niemiec.  Obywatele będą mogli wrócić transportem kołowym, czyli samochodami osobowymi, busami i autokarami. Dla obywateli RP, którzy ze względu na odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski transportem kołowym, będzie możliwość powrotu do kraju drogą lotniczą. Dodatkowe loty odbędą się m.in. z Wielkiej Brytanii. Szczegóły na stronie lot.com

Skontaktuj się z ubezpieczycielem w celu przedłużenia polisy i ustalenia możliwości pokrycia kosztów zmian i przedłużającego się pobytu.

Jeżeli kończą ci się pieniądze na dalszy pobyt za granicą, skontaktuj się z bliskimi. Konsul może udzielić pomocy finansowej w wyjątkowych przypadkach, osobom, które nie mają żadnej możliwości uzyskania jej od bliskich.

Wszyscy polscy obywatele znajdujący się aktualnie za granicą są uprawnieni do wjazdu na terytorium kraju. Każdy obywatel wracający do Polski zostanie przebadany i skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Więcej informacji na temat zamknięcia granic znajdziesz na stronie gov.pl  

 

zobacz również:
Komentarze
Loading...