Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Radioodbiornik przyczyną pożaru domu na Stapenhill

0

Śledczy ze Staffordshire Fire and Rescue Service potwierdzili, że przyczyną poważnego pożaru domu na Stapenhill był radioodbiornik nienależycie eksploatowany przez lokatora.

Pożar miał miejsce 29 października o godzinie 6 rano w jednym z domów przy Hazelwood Road. Na szczęście kobiecie zamieszkującej nieruchomość udało się uciec na zewnątrz przed przybyciem straży pożarnej.

Początkowo mieszkanka sugerowała strażakom, że przyczyną pożaru mogła być zapalona świeca. W trakcie prowadzonych oględzin na miejscu zdarzenia, zespół dochodzeniowy straży pożarnej ustalił, że przyczyną pożaru był radioodbiornik przykryty częściowo ubraniami. Brak odpowiedniej wentylacji urządzenia elektrycznego doprowadziło do jego przegrzania i powstania pożaru.

W wydanym apelu strażacy ostrzegają aby urządzeniom elektrycznym zapewnić odpowiednią wentylację ze względu na wytwarzane przez nie ciepło. Nie należy ładować telefonów, tabletów, komputerów w łóżkach gdyż niepozornie wyglądające urządzenia mogą przysporzyć nam wiele poważnych problemów. Należy również unikać wszelkiego rodzaju chińskich podróbek i korzystać z ładowarek i kabli dostarczanych przez producenta danego urządzenia,

Na szczęście mieszkaniec nie został poważnie ranny, ale ten incydent podkreśla znaczenie zapewnienia odpowiedniej wentylacji wokół urządzeń elektrycznych.

 

Komentarz Garego Foxa – Staffordshire Fire & Rescue Service

Na szczęście mieszkaniec nie został poważnie ranny, ale ten incydent podkreśla znaczenia zapewnienia odpowiedniej wentylacji wokół urządzeń elektrycznych.

zobacz również:
Komentarze
Loading...