Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Setki osób wzięło udział w testach na koronawirusa w Burton

0

23 i 24 lipca (czwartek, piątek) w meczecie przy Uxbridge Street przetestowano 373 osoby na obecność koronawirusa.

Bezpłatne testy były przeprowadzone w ramach pilotażowego programu zorganizowanego przez Radę hrabstwa Staffordshire oraz Radę gminy East Staffordshire. W testach przeprowadzonych w meczecie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Burton bez względu na religię czy kolor skóry.

Dodatkowy punkt testów uruchomiono po znaczącym wzroście zachorowań w Burton. W okresie 4 -22 lipca odnotowano 58 potwierdzonych przypadków z których większość dotyczyła mieszkańców Anglesey, Shobnall, Horninglow i Eton Park.

Dr Richard Harling, dyrektor ds. Zdrowia i opieki w Radzie Hrabstwa Staffordshire, powiedział:

Frekwencja w programie pilotażowym była naprawdę duża, chcę podziękować meczetom w całym mieście za bardzo szybką odpowiedź na nasz apel.

Jestem również wdzięczny setkom osób, które przeszły testy. Chociaż wiemy, ile osób ma wynik pozytywny, nie wiemy, ile osób może mieć wirusa bez objawów. Program ten jest bardzo ważny aby pomóc nam sprawienie zarządzać epidemią w naszym regionie.

Tarig Hussain z meczetu, który sam przeszedł przez test, powiedział:

Ogólnie reakcja społeczeństwa była naprawdę dobra, było to naprawdę udane wydarzenie. Wiele osób przychodziło na testy bez konieczności umawiania się na spotkanie, były to osoby ze wszystkich środowisk, niezależnie od rasy czy religii.

Bardzo się cieszę, że ludzie poważnie traktują koronawirusa i podejmują odpowiednie kroki w celu rozwiązania tego problemu.

 

zobacz również:
Komentarze
Loading...