Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku

0

Mężczyzna, który przekroczył dwukrotnie dopuszczalny limit prędkości, został skazany na więzienie za spowodowanie śmierci mieszkańca Burton upon Trent.

Do tragicznego w skutkach wypadku, w którym Martin P. poniósł śmierć na miejscu doszło 22 stycznia 2019 roku na ulicy Horninglow Road. Audi A5 prowadzone przez Hussaina H. przekroczyło ponad dwukrotnie dozwolony limit prędkości. Ograniczenie prędkości w miejscu wypadku wynosiło 30mph, jak ustalono w toku prowadzonego dochodzenia Hussain poruszał się z prędkością 63mph. Potrącony przez auto Martin P. był jeszcze wleczony przez 50m zanim auto się zatrzymało. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia i zgłosił się na policję po około godzinie. Przeprowadzone testy wykazały, że Hussain H. był pod wpływem konopi indyjskich.

Pomimo natychmiastowej pomocy świadków zdarzenia i zespołu ratownictwa medycznego nie udało się uratować życia Marina P.

W piątek 6 marca 2020 w sądzie w Stafford Hussain H. został skazany na 2 lata i 4 miesiące więzienia oraz odebrano mu prawo jazdy na okres 62 miesięcy.

Sędzia Michael Chambers powiedział:

Martin zmarł tragicznie i niepotrzebnie. Jego śmierci można było uniknąć.

 

Sierżant Richard Moors z Staffordshire and West Midlands Serious Collision Investigation Unit powiedział:

Hussain zrujnował życie tym, którzy znali i kochali Martina. Jego bezduszność w nie zatrzymywaniu się oznaczała, że ​​nie miał pojęcia, jakie obrażenia wyrządził Martinowi poprzez swoją przerażającą jazdę.

Błagam kierowców o przestrzeganie ograniczeń prędkości, szczególnie na ulicach w obrębie domów.

 

zobacz również:
Komentarze
Loading...