Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Breck Bednar miał tylko 14 lat!

0

Uczniom szkół na terenie hrabstwa Leicesteshire prezentowany jest film ukazujący skutki rozmów przez internet z nieznanymi osobami.

W filmie przytoczono autentyczne wydarzenia z 2014 roku. Breck Bednar (14l.) z Essex został zmanipulowany i oszukany przez kolegę poznanego podczas wspólnych gier w internecie. Dziewiętnastoletni wówczas Lewis Daynes zwabił do swojego domu Brecka, którego następnie brutalnie zamordował. Po całym zdarzeniu zawiadomił policję. W trakcie śledztwa zeznał, że zabił w obronie własnej podczas bójki do której rzekomo doszło pomiędzy nim a Breckiem. Zabezpieczone na miejscu ślady zaprzeczyły jednak wersji Lewisa. Według policji zabójstwo miało podłoże seksualne. Lewis Daynes był już wcześniej sądzony za gwałt na nastolatku ale nie został skazany. Pierwsza jego ofiara również była poznana w internecie.

W styczniu 2015 roku Lewis Daynes został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na dożywocie z możliwością wcześniejszego zwolnienia po upływie 25 lat.


Policja apeluje do rodziców aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o realnych zagrożeniach płynących z wirtualnego świata. Ktoś kto podaje się za rówieśnika w rzeczywistości może być psychopatą, mordercą albo gwałcicielem. Rodzicu! sprawdzaj co twoje dziecko robi w internecie i z kim się kontaktuje.

W przypadku gdy podejrzewasz, że ktoś może nękać twoje dziecko skonstatuj się niezwłocznie z policją pod numerem 101 lub alarmowym 999 – jeśli przestępstwo jest w toku lub zagraża życiu albo zdrowiu.

 

zobacz również:
Komentarze
Loading...