Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

ESBC przywraca odbiór śmieci ogrodowych

0

Rada gminy East Staffordshire informuje, że od poniedziałku 20 kwietnia zostanie przywrócony odbiór śmieci ogrodowych [brązowych pojemników] od mieszkańców Burton i Uttoxeter.

Trudna decyzja o zawieszeniu odbioru brązowych pojemników została podjęta w sobotę 21 marca z powodu zmniejszenia dostępności personelu w wyniku koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami rządu Rada priorytetowo potraktowała usługi odbioru śmieci tak aby skupić się na odbiorze odpadów ogólnych oraz przeznaczonych do recyklingu.

Ponieważ część personelu powraca do pracy po izolacji a brakujące osoby zostały zastąpione pracownikami agencyjnymi podjęto decyzję o przywróceniu pełnego serwisu wywozu śmieci od mieszkańców.

Sytuacja będzie nadal codziennie monitorowana. Rada nie może wykluczyć dalszych zawieszeń w przyszłości. Z tego powodu przedstawiciele ESBC proszą o sprawdzanie bieżących informacji na stronach urzędu eaststaffsbc.gov.uk

Wszystkie dni odbioru śmieci pozostają bez zmian. Mieszkańcy powinni wystawić swoje brązowe kosze do odbioru do godziny 6.30 rano tego samego dnia, co niebieski pojemnik.

 

zobacz również:
Komentarze
Loading...