Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Ważny komunikat dla rodziców dzieci w East Staffordshire

0

Szkoły w East Staffordshire ostrzegają rodziców przed fałszywą agencją modelek próbującą wyłudzić od dzieci nagie zdjęcia!

Fałszywa agencja posługuje się nazwami: „Starlett” lub „Scarlett Bookings Agency”. Głównym obszarem działalności są media społecznościowe. Początkowo proszą dziecko o zdjęcie w ulubionym ubraniu, potem w stroju kąpielowym i na koniec nagie zdjęcie w celu przeanalizowania typu ciała.

Policja nie otrzymała jeszcze żadnego oficjalnego zawiadomienia ale wie o istniejącym zagrożeniu. Funkcjonariusze proszą rodziców o ostrzeżenie dzieci oraz monitorowanie ich działań w internecie. Naiwności dzieci oraz zasób informacji udostępnianych w sieci sprzyja działaniom przestępców.

Obecnie ostrzeżenie do rodziców zostało wysłane z dwóch szkół: Abbot Beyne School – Winshill oraz Thomas Alleyne’s High School – Uttoxeter.


Pamiętaj!

W przypadku podejrzeń w wyżej wymienionej sprawie należy skontaktować się z Policją Staffordshire pod numerem 101 lub alarmowo 999 jeśli wymagana jest natychmiastowa pomoc.

  • pomoc telefoniczna dla dzieci NSPCC –  0808 800 5000
  • telefon zaufania dla dzieci 0800 1111
zobacz również:
Komentarze
Loading...