Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Bezpłatne porady prawne w obliczu Brexitu – Manchester, Nottingham

0

Konsulat Generalny RP w Manchesterze zaprasza wszystkich na bezpłatne indywidualne porady prawne i prawno-emerytalne z zakresu prawa polskiego.

Spotkania będą prowadzone przez polskich radców prawnych, specjalistów z ZUS oraz wicekonsulów z Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.

Harmonogram:

  • Manchester, sobota 7 grudnia 2019, godz. 10:00 – 17:00 (Konsulat)
  • Nottingham, niedziela 8 grudnia 2019, godz: 12:00 – 17:00 (Polska Parafia)

Spotkania będą podzielone na dwie części. W pierwszej odbędzie się spotkanie ogólne podczas którego będzie można dowiedzieć się o emeryturach i rentach w przypadku Brexitu, sposobach zabezpieczenia praw obywateli polskich na wypadek Brexitu, możliwości uzyskania wsparcia w Polsce dla osób zamierzających powrócić do Polski, pomocy prawnej w zakresie załatwienia formalności prawnych w Polsce oraz uzyskania wsparcia prawnego w Wielkiej Brytanii w celu uregulowania swego statusu w tym kraju.

W trakcie spotkań indywidualnych będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa polskiego, rent i emerytur oraz rozmowy z konsulami wydziału spraw prawnych i pomocy konsularnej na tematy z zakresu pomocy konsularnej.

Pamiętaj! podczas spotkań nie będą realizowane żadne czynności konsularne (płatne i bezpłatne)

Spotkanie ogólne nie wymaga żadnej rejestracji i może w nim wziąć udział każdy polski obywatel. Spotkanie indywidualne wymaga zapisania się na miejscu lub za pośrednictwem adresu e-mail konsulatu. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

więcej szczegółów na stronach Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze: https://manchester.msz.gov.pl/pl/aktualnosci_nowe/dni_poradnictwa_w_obliczu_brexit_u

 

źródło: Konsulat Generalny RP w Manchesterze

Konsulat Generalny RP Manchester

Polska Parafia w Nottingham

zobacz również:
Komentarze
Loading...