Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Nowa polityka bagażowa w Ryanair i Wizz Air

0

Tanie linie lotnicze Wizz Air oraz Ryanair z dniem 1 listopada 2018 wprowadziły nowe zasady odnośnie przewozu bagażów podręcznych.

 

Co zmieniło się w Wizz Air?

Pasażerowie mogą teraz wnieść na pokład samolotu tylko jeden bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20cm. Po wykupieniu usługi WIZZ Priority będzie można zabrać do kabiny samolotu dodatkową walizkę 10kg – 55x40x23cm. Opcja ta pozwoli nam również na zajęcie miejsca w samolocie w pierwszej kolejności.

Zmiany w Ryanair

Analogiczna sytuacja jest w Ryanair. Bezpłatny tylko jeden bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm. Pierwszych 95 pasażerów będzie mogło zabrać dodatkową torbę 10kg po wykupieniu pierwszeństwa wejścia na pokład. Pozostała część pasażerów również będzie mogła dokupić 10kg bagaż ale zostanie on umieszczony w luku bagażowym.

Obie linie lotnicze tłumaczą swoją decyzję licznymi opóźnieniami spowodowanymi m.in. przez nadmiar bagażów zabieranych przez pasażerów. Pamiętaj, że zakup dodatkowej opcji opłacalny jest tylko przy rezerwacji on-line. W przypadku decyzji na lotnisku możemy być obciążeni dodatkowymi kosztami.

zobacz również:
Komentarze
Loading...