Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Nowa kampania „Make Your Metals Matter”

0

Rada hrabstwa Staffordshire zaprasza wszystkich mieszkańców do aktywnego segregowania odpadów metalowych znalezionych we własnych domach.

Kampania społeczna „Make Your Metals Matter” ma na celu uświadomienie społeczeństwa o istniejącym problemie.

Szacuje się, że każdego roku w Staffordshire używa się około 400 milionów puszek, tac foliowych i aerozoli. Zużyte opakowania metalowe można poddać recyklingowi w celu uzyskania nowych produktów przy znacznie niższym koszcie dla środowiska niż wytwarzanie ich z surowców. Na przykład produkcja puszek do napojów z materiałów pochodzących z recyklingu pozwala zaoszczędzić do 95% energii i emisji gazów cieplarnianych potrzebnych do produkcji aluminium i stali z surowców.

Gdyby wszystkie metalowe opakowania używane w domach Staffordshire każdego roku były zbierane w celu recyklingu, pozwoliłoby to zaoszczędzić około 10 777 ton dwutlenku węgla, co stanowi równowartość 2 295 samochodów na lokalnych ulicach przez rok.

Mark Winnington, członek gabinetu ds. Wzrostu gospodarczego w Radzie Hrabstwa Staffordshire, powiedział:

Ludzie w Staffordshire są już zaangażowani w recykling i redukcję odpadów, co jest świetną wiadomością.

Jesteśmy podekscytowani tą najnowszą kampanią i chcemy zachęcić ludzi do zastanowienia się nad recyklingiem większej ilości metalowych opakowań znalezionych w całym domu, nie tylko w kuchni, ale także w łazience i sypialni. Puszki z jedzeniem i napojami, folia i puste aerozole można łatwo i bez końca poddawać recyklingowi.

I pamiętaj, że każdy materiał poddany recyklingowi pozwala zaoszczędzić energię wystarczającą do uruchomienia telewizora przez cztery godziny – więc niewielka czynność, taka jak włożenie pustej puszki fasoli do pojemnika na recykling, może mieć duże znaczenie.

Kampania obejmie:

  • wysyłkę 60.000 ulotek do mieszkańców hrabstwa
  • liczne spoty w lokalnych mediach
  • markering w Internecie

 

zobacz również:
Komentarze
Loading...