Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Od dziś rusza kampania #PhoneFree

0

W tym tygodniu Policja Staffordshire rozpoczyna kampanię #PhoneFree. Jej celem jest uświadomienie kierowców o zagrożeniach wynikających z używania telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta.

W ciągu ostatnich pięciu lat w naszym hrabstwie odnotowano 6665 przestępstw prowadzania aut przy jednoczesnym używaniu telefonu komórkowego. Statystycznie jest to średnio 111 zdarzeń w miesiącu. Używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu jest nielegalne od 2003 roku. Nowe przepisy prawne wprowadzone w marcu 2017 roku nakładają na kierowców przyłapanych na używaniu telefonu komórkowego mandat w wysokości 200 funtów oraz 6 punktów karnych. W przypadku nowych kierowców (do 2 lat od otrzymania prawa jazdy) kara jest znacznie surowsza, zostają oni pozbawieni całkowicie prawa jazdy na podstawie wyroku sądu.

Oficerowie z komendy Staffordshire będą nieustanie patrolować drogi hrabstwa przy użyciu nieoznakowanych radiowozów, środków komunikacji oraz dedykowanego samochodu ciężarowego. Każdy przyłapany kierowca będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Inspektor Andy Bulman z zespołu Policji Drogowej Staffordshire powiedział:

Używanie telefonu komórkowego za kierownicą w jakikolwiek sposób naraża ciebie i innych. Tylko sekunda utraty koncentracji może mieć wpływ na reakcję kierowcy na zagrożenie na drodze. Ponad 100 osób miesięcznie podejmuje to ryzyko w Staffordshire, co jest szokujące.

Celem tej kampanii jest skłonienie ludzi do zastanowienia się, zanim podejmą to ryzyko. Będziemy wykorzystywać nasze patrole oraz proste reklamy w mediach społecznościowych oraz autobusach. Miejmy  nadzieję, że wpłyną na kierowców.

Wiadomość jest prosta. Pomóż nam uczynić drogi Staffordshire bezpieczniejszymi, przechodząc na #PhoneFree ”.

Kampania potrwa od 9 do 29 marca.

zobacz również:
Komentarze
Loading...