Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Mężczyzna z Burton skazany na 19 lat za zabójstwo żony

0

59-letni Phillip G. został skazany przez sąd Stafford Crown Court na 19 lat więzienia za zabójstwo swojej żony.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce we wrześniu 2018 roku w jednym z domów przy St Chad’s Road w Burton upon Trent. Tuż przed zbrodnią Phillip odkrył w telefonie żony korespondencję z innym mężczyzną co wzbudziło u niego zazdrość. W trakcie szamotaniny w łazience Phillip chwycił swoją żonę za gardło i udusił. Następnie przeniósł ofiarę do łóżka i zadzwonił do rodziny informując o tym co zrobił. Rodzina natychmiast powiadomiła policję, która niezwłocznie udała się do domu Phillipa i Susan.

Phillip nie stawiał oporu i wskazał oficerom miejsce w którym znajdowało się ciało. Podczas swoich czynności na miejscu zbrodni policjanci odkryli, że w sąsiednim pokoju spał niczego nieświadomy 12-letni syn mordercy i ofiary.

Komentarz starszego oficera śledczego Jasona Everetta:

Po rozpadzie ich małżeństwa Phillip G. stał się zazdrosny o swoją żonę i po kłótni o przesyłane wiadomości między nią a innym mężczyzną zareagował gwałtownie, co doprowadziło do śmiertelnych konsekwencji.

Tragedia polega na tym, że ich młody syn był w domu, kiedy ona zmarła a teraz został bez matki. Chociaż dzisiejszy wyrok nigdy nie zrekompensuje tej straty, mam nadzieję, że rodzina Susan może teraz zacząć odbudowywać swoje życie.

 

zobacz również:
Komentarze
Loading...