Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Policja w East Staffordshire zatrzymuje auta na polskich rejestracjach

0

Policja hrabstwa East Staffordshire sprawdza auta na zagranicznych rejestracjach co do legalności poruszania się ich po brytyjskich drogach.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jakie są przepisy odnośnie poruszania się polskim autem po brytyjskich drogach. W świetle obowiązujących przepisów osoby, które stale przebywają na terenie Wielkiej Brytanii mają obowiązek rejestracji swojego pojazdu w Driver and Vehicle Licensing Agency [DVLA]. Kierowca powinien również płacić TAX Road i ubezpieczyć pojazd. Jeśli auto jest starsze niż 3 lata wymagany również jest aktualny przegląd techniczny MOT. Na koniec należy pamiętać o konieczności wymiany prędkościomierza na skalę z milami.

Obecny system śledzenia – kamery drogowe, rejestracja wjazdów i wyjazdów na przeprawach promowych umożliwia policji szybką identyfikację czasu pobytu pojazdu na wyspach. Na osoby, które nie będą stosowały się do przepisów będą nakładane wysokie kary. W przypadku braku chęci zapłaty i dopełnienia formalności pojazdy będą umieszczane na policyjnych parkingach. Należy pamiętać również, że w przypadku wypadku z naszej winy ubezpieczyciel w Polsce może odmówić wypłaty odszkodowania co może nas narazić dodatkowo na bardzo wysokie koszty.

Osoby, które przybywając do Wielkiej Brytanii w celach turystycznych mogą poruszać się po brytyjskich drogach do 6 miesięcy bez wyżej wymienionych zobowiązań.

zobacz również:
Komentarze
Loading...