Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Policyjne patrole HGV na drogach Staffordshire

0

Policjanci ze Staffordshire przesiedli się do trzech ciężarówek aby móc lepiej patrolować drogi i autostrady w regionie.

W ramach akcji „Operation Tramline”, która trwa nieprzerwanie od 2015 roku na drogach Staffordshire udało się zatrzymać 5 tysięcy kierowców z powodu wykroczeń drogowych mogących doprowadzić do poważnych kolizji i wypadków.

Jak zaznaczają policjanci poruszanie się nieoznakowaną ciężarówką po autostradach i drogach klasy A pozwala na wyłapanie kierowców bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmawiających przez telefony czy oglądających filmy.

Inspektor Sion Hathaway z CMPG powiedział:

Zdecydowana większość kierowców jest rozsądna za kierownicą i poświęca jej całą swoją uwagę, ale niektórzy narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo, więc z zadowoleniem przyjmujemy możliwość skorzystania z „supercabu”.

„Supercab” jest wyposażony w szerokokątne kamery, aby uchwycić niebezpieczne zachowania podczas jazdy. Ponieważ jesteśmy wysoko w kabinie, łatwiej jest zobaczyć, co robi kierowca i czy ma zapięte pasy bezpieczeństwa, czy nie. Następnie kierowcy są zatrzymywani przez samochody policyjne jadące za nimi.

W trakcie dwutygodniowej kampanii mieliśmy do czynienia z 53 osobami korzystającymi z urządzenia mobilnego podczas jazdy po autostradzie – pięciu to kierowcy samochodów ciężarowych. Osoby te korzystały nie tylko z telefonu do dzwonienia lub wysyłania wiadomości tekstowych, ale także do zmiany utworów muzycznych i operowania nawigacji satelitarnej. Stwierdzono również, że dwóch kierowców nie miało ubezpieczenia, ich pojazdy zostały zajęte przez policjantów. Każdy kierowca zatrzymany z urządzeniem mobilnym podczas jazdy musi liczyć się z grzywną w wysokości 200 GBP oraz 6 punktami karnymi.

 

zobacz również:
Komentarze
Loading...