Polonia Burton
Art is not a luxury, but a necessity.

Obowiązkowe wodomierze w Wielkiej Brytanii

0

Brytyjscy parlamentarzyści zastanawiają się nad wprowadzeniem obowiązku posiadania liczników zużycia wody w każdym domu lub mieszkaniu na terenie Wielkiej Brytanii.

Obecnie  jesteśmy rozliczani na dwa sposoby. Pierwszy na podstawie odczytu licznika i rzeczywistego zużycia wody. Drugi sposób to płacenie ryczałtu, który wyliczany jest na podstawie zużycia wody w danym rejonie i ilości lokatorów. Średnie zużycie gospodarstwa domowego bez licznika to 162 litry na dobę. Według ekspertów wynik ten powinien być zredukowany do 129 l/dobę.

Posłowie chcą aby nowe zasady obniżyły zużycie wody o 20% na każdą osobę. Ostatnie badania pokazują, że na przełomie 18 lat liczba liczników zwiększyła się o 34% co stanowi około 51% całego ogółu gospodarstw domowych. Parlamentarzyści jednak podkreślają, że to zbyt słaby wynik i należy go szybko poprawić.

Oprócz oszczędności wody na wprowadzeniu obowiązkowych liczników posłowie chcą aby firmy odpowiedzialne za dystrybucję wody do 2040 roku zredukowały o 50% poziom wycieków z nieszczelnych wodociągów. Wskutek uszkodzonych rur i głównych magistrali Wielka Brytania traci dziennie 3 miliardy litrów wody.

zobacz również:
Komentarze
Loading...